Randevu Al

BLOG

Stres(SİZ)!

Eklenme Tarihi: 05 / 11 / 2013, Yazar: Tarık Gandur Stres(SİZ)! Doktora gittiğinizde “Stresten uzak durmanız lazım” tavsiyesini duyanlardan mısınız? Korkarım ki, son yıllarda pek çok kişi bu tavsiyeyi sadece doktorlardan değil, tüm çevresinden duyar oldu. Bu yazıda öncelikle stres denen şeyin ne olduğunu anlatmaya çalışacağım. Sonrasında ise bazı basit ipuçları vermek niyetindeyim.

izmir psikolog

Mutluluğun Formülü

Eklenme Tarihi: 10 / 10 / 2013, Yazar: Tarık Gandur Mutluluğun Formülü “Mutluluğun formülü olur mu?” demeyin. Bilim adamları uzun çalışmaların ardından, bizi nelerin mutlu ettiğini bir formül haline getirdiler. Bu formül etkili olabilir, ancak ben danışanlarıma bilimsel formüller ve kesin doğrulardan daha basit bir yol öneriyorum.

izmir psikolog, psikolog izmir, izmir stres, izmir terapi, izmir psikolojik danışma merkezi

Çiftler İçin Mutlu Bir İlişkinin İpuçları

Eklenme Tarihi: 04 / 10 / 2013, Yazar: Pınar Akdemir Gandur Çiftler İçin Mutlu Bir İlişkinin İpuçları Sağlıklı bir ilişki için sağlıklı iletişimin en az sevgi kadar önemli olduğunu biliyor musunuz?
Çift ve evlilik danışmanlığı için başvuran çiftlerin büyük çoğunluğu, ilişkilerindeki problemleri çözerek ilişkilerini canlandırmak ve bir ömür boyu “sevgili” kalmak istiyor. O zaman gelin, çiftler için mutlu ilişkilerdeki etkili iletişime dair önemli ipuçlarını sizinle paylaşalım.Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Eklenme Tarihi: 02 / 02 / 2012, Yazar: Pınar Akdemir Gandur Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Nedir? Nasıl Tedavi Edilir? Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), sık karşılaşılan bir bozukluktur ve okul öncesi dönemden yetişkinliğe dek sürebilir. Tedavi edilmediğinde çocuğun akademik başarısından, duygusal gelişimine ve sosyal ilişkilerine kadar pek çok alanda sorunlar yaşanmasına sebep olur ancak, aynı zamanda başarı ile tedavi edilebilmesinden dolayı da çocuk ve ergen ruh sağlığı alanında önemli bir yere sahiptir.

Kişisel Değişim Süreci: İstemediğimiz Alışkanlıkları Değiştirmek.

Eklenme Tarihi: 27 / 01 / 2012, Yazar: Tarık Gandur  Kişisel Değişim Süreci: İstemediğimiz Alışkanlıkları Değiştirmek. Pek çoğumuz hayatımızın belli dönemlerinde, davranışlarımızda, alışkanlıklarımızda veya bakış açımızda belli değişiklikler yapmak isteriz. Bazen yakınlarımız bizden değişmemizi ister. Örneğin sigarayı bırakma kararı alırız. Bırakırız, tekrar başlarız, tekrar bırakırız… Bazılarımız birkaç denemeden sonra kalıcı bir değişim elde eder. Değişim kararı almadan ve kendinizde beğenmediğiniz bir şeyi değiştirmeye kalkışmadan önce, nasıl değiştiğimizi kavramakta fayda var. Bu yazımda hem değişim sürecini anlatacağım, hem de bu süreçte olan bir yakınınıza nasıl destek olacabileceğinize değineceğim.
motive-logo
Tüm Hakları Saklıdır.
Motive Psikolojik Hizmetler